Perşembe , Eylül 19 2019
Ana Sayfa / D3 / BlizzCon mağazası yeni bir Diablo oyununa mı işaret ediyor?

BlizzCon mağazası yeni bir Diablo oyununa mı işaret ediyor?

Geçen hafta içerisinde Blizzard, Blizzcon 2018 mağaza ürünlerini duyurmuştu. Bizleri ve oyuncuları heyecanlandıran şey ise bu ürünlerden bazılarının “Diablo Reign of Terror” adını taşıması.  Bu ürünler bir poster ve iki adet Diablo baskılı t-shirt. Bildiğiniz üzere Diablo 3’teki Diablo oldukça feminen bir karakterdi. Fakat bahsettiğimiz ürünlerde kullanılan Diablo görselleri serinin köklerine dönüşü ifade ediyor gibi. Benzer bir durum geçen seneki Blizzcon’da yaşanmıştı. Battle of Azeroth henüz duyurulmamışken, bu genişleme paketinin ipucunu veren, adeta işarette bulunan bir Slyvanas figürü satışa çıkmıştı.

Diğer yandan BlizzCon 2018 programına göre 2 Kasımdaki açılış töreninden hemen sonra “What’s Next” isimli bir Diablo panelinin olduğunu ve önemli açıklamaların yapılacağını biliyoruz. İşin ilginç yanı aynı tarihte Nintendo Switch’de Diablo III: Eternal Collection’ın lansmanı yapılacak. Belki de cross-platform oyun konusunda Blizzard tarafından yapılacak önemli açıklamalar bu tarihte gelir.

Diablo III’ün ilk yayınlanmasından bu yana altı yıl geçmiş olmasına rağmen, Blizzard “işlerinde birden fazla Diablo projesi” olduğunu doğruladı ve “bazıları diğerlerinden daha uzun sürecek, ancak bu yıl size gösterilecek bazı şeylerimiz var” şeklinde bir açıklama da yaptı. Bunlardan birinin geçtiğimiz aylarda duyurulan ve Netflix’de yayınlanacak dizi projesi olduğunu biliyoruz. Peki geriye neler kalıyor?

  • Diablo IV düşüncesi bile hepimizi oldukça heyecanlandırıyor fakat böylesine büyük bir adın, bu şekilde birkaç Blizzcon ürünü ile mağazadan adeta leak edilir gibi duyurulacağını düşünmüyoruz.
  • Mobil bir Diablo oyunu? Nintendo Switch’den sonra neden cross-platform bir oyun da gelmesin…
  • Yeni bir genişleme paketi? Rise of the Necromancer tadında bir isim olarak Rise of the Druid daha olası olurdu sanki. Peki Reign of Terror ne anlama geliyor bu durumda?
  • Diablo 1-2 remastered edition. Blizzard’ın son zamanlarda bu tip projelere yöneldiğini biliyoruz. Örneğin Starcraft Remastered ve şu an üzerinde çalışılan WoW Classic (Vanilla) gibi.
  • Son olarak bunlardan hiçbiri. Sadece bir poster ve iki t-shirt adı Reign of Terror. Oyuncular olarak biz kendimizi gaza getirmeyi seven bir türüz.

Her ne olursa olsun, şunun şurasında 2 Kasım’a az bir zaman kaldı. Bekleyip göreceğiz Diablo tarafında olanları.

(Visited 153 times, 1 visits today)

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

error: KURCALAMAYALIM, AYIPTIR !!!
X