Pazartesi , Ekim 21 2019
Ana Sayfa / OW / Halloween Terror’den can sıkan bug !!!

Halloween Terror’den can sıkan bug !!!

En son Overwatch yaması (9 Ekim – Halloween Terror) bir dizi yeni içerik getirdi ancak bu yama ile aynı zamanda gayet ciddi bir bug da baş gösterdi.

Her sene olduğu gibi Halloween etkinliğiyle birlikte birçok yeni kozmetik item, bazı herolarda değişiklikler-tamamen yeni 9 skin ve Junkenstein’s Revenge geri geldi. Fakat ne yazık ki tüm bunların yanı sıra sinir bozucu bir bug da ortaya çıkmış gözüküyor. Bazı oyuncuların verdiği raporlara göre, bir oyuna katılırken ana menü ekranı, hero seçimi ekranının üzerine biniyor. Bu hata oyun başladıktan sonra oyuncunun karakterini kontrol etmesini engelliyor ve sonuçta sistem tarafından AFK olarak değerlendirilip oyundan atılmasına sebep oluyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere bu durum özellikle Competitive mod’da oynayan oyuncular için büyük sıkıntı yaratmış durumda. Çünkü Overwatch competitive oyunları bırakan oyuncuları çok sert bir şekilde cezalandıran bir oyun. Sistem malesef, oyunu kasıtlı bırakanlar ya da bu haberimizde olduğu gibi kendi istekleri dışında bir durumdan oyundan ayrılmak zorunda kalanlar arasında bir ayırım yapamıyor.

Oyunu terk eden terk etmiştir, takımını zorda bırakmıştır o yüzden cezasını çekmelidir anlayışı teoride mantıklı ve doğru olsa da bu gibi durumlarda (internet kesildi, elektrik gitti, kapı çaldı vb. saymıyoruz bile) özellikle competitive oyuncuları için haksız bir ceza durumu gündeme geliyor. Üstelik bu haksızlığa sebep olan da  malesef oyunun kendisi bu sefer.

Konuyla ilgili yakın zamanda bir Hotfix mutlaka yayınlanacaktır diye düşünüyoruz. O zamana kadar competitive mod’dan uzak durmak en iyisi gibi duruyor.

(Visited 72 times, 1 visits today)

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

error: KURCALAMAYALIM, AYIPTIR !!!
X