Perşembe , Eylül 19 2019
Ana Sayfa / HOTS / HoTS’a gelecek yeni hero belli oldu: Mal’Ganis

HoTS’a gelecek yeni hero belli oldu: Mal’Ganis

Blizzard, HoTS’a gelecek sıradaki hero’yu (Arthas ile ilk karşılaşmasındaki efsane diyaloğuna gönderme yaparak) resmi olarak duyurdu: The Dreadlord Mal’Ganis!

Mal’Ganis ilk olarak Warcraft III: Reign of Chaos’da, Human campaign sırasında, Stratholme kentindeki tahılları enfekte eden vebadan sorumlu olarak ortaya çıktı. Böylece Arthas’ı, kentte yaşayanları katletme ya da vebadan etkilenerek undead’e dönüşmelerini izleme ikilemi arasında bırakmıştı. Cevap olarak Arthas tüm kenti katletti (WoW – The Culling of Stratholme’daki olaylar silsilesi).

Stratholme’daki buluşmalarından sonra Mal’Ganis, Arthas’ı Northrend’e çekmek için şehirlere yönelik veba saldırılarına devam etti. Mal’Ganis tarafından yok edilen her şehir Arthas’ı en zayıf noktasından vurdu: Gururu. Ve zamanla bu gurur Dreadlord’un yok edilmesi konusunda prensde bir takıntı haline geldi. Böylece her ne pahasına olursa olsun Mal’Ganis’i, Northrend’e kadar takip etti. Arthas’ın takıntısı onu kendi adamlarına dahi yalan söylemeye, ihanet etmeye kadar yöneltti ve sonunda Frostmourne’u alarak ruhunu kılıca teslim etti.

Tüm bunlardan sonra Mal’Ganis bildiğiniz üzere Wrath of the Lich King’de karşımıza çıktı. Oyuncular doğrudan Northrend’de Mal’Ganis ile karşılaştılar. Kendisini, Dragonblight’ta geri çekilmeye zorladıktan sonra Legion’ın başlangıcındaki demon saldırılarının bir parçası olarak ortaya çıkana kadar bir daha görmemiştik. Legion’ın sırasında ve günümüzde Mal’Ganis bir daha ele alınmadı ve şu an yeri bilinmiyor.

İlk Dreadlord Mal’Ganis, Heroes of the Storm’a geldiğine göre kendisinin abilityleri hakkında belki de Warcraft III’deki Dreadlord abilityleri ya da benzeri olacaktır şeklinde bir teori üretebiliriz (detaylı incelemek isterseniz bu sayfadan göz atabilirsiniz). Aynı düşünceden yola çıkarsak, HOTS’daki Mal’Ganis için büyük ihtimal Ranged Assassin bir hero olaraktır diyebiliriz (Kerrigan ve Illidan’ın range versiyonu gibi). Tüm meraklıları gibi sabırsızlıkla bekliyoruz.

(Visited 41 times, 1 visits today)

Hakkında admin

Check Also

HoTS Cadılar Bayramı Etkinliği: Fall of King’s Crest

Heroes of the Storm Cadılar Bayramı etkinliği belli oldu: Fall of King’s Crest! Ekinlik kapsamında …

Bir Cevap Yazın

error: KURCALAMAYALIM, AYIPTIR !!!
X